اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Wednesday, 06 July 2022
کد خبـر : 285
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۷
دسته: شهید هفته
پرینت
ایمیل

زندگی نامه شهید غلامحسین شورکی

غلام‌حسين شورکي فرزند نورمحمد در سال 1344 در خانواده‌اي مومن و بابصيرت در روستاي شورکي از خطه‌ي لاله‌خيز و شقايق‌ تبار دليران تنگستان چشم به بيکرانه هستي گشود. تحصيلات ابتدايي را در همان روستا با موفقيت به پايان رساند. اخلاق جذاب و آکنده از حجب و حياي او در مدرسه زبانزد مدير و معلم و همه‌ي دوستان بود.

 

دوران راهنمايي را در مدرسه‌ي راهنمايي شهيد رجايي پشت‌سر گذاشت. در سال 1357 هم‌زمان با اوج‌گيري انقلاب اسلامي با آن که سيزده بهاز از عمرش مي‌گذشت، فعاليت چشمگيري داشت و در پخش اعلاميه‌ها و ديوارنويسي‌ها پرتلاش بود. پس از دوران راهنمايي، عشق و علاقه‌ي وصف‌ناپذير به تحصيل معارف ديني و سير در آفاق فقه پويا و سرسبز محمدي او را به حوزه‌ي علميه‌ي شهيد دستغيب شيراز کشاند و هم نفس آيينه‌ها شد. او در فضاي عطرآگين و لحظه‌هاي ناب و سرشار از نور و صفا به تحصيل پرداخت تا رساله‌ي علميه و عمليه خود را با مرکب خون بنويسد و افق فقاهت را گلگون سازد.
با آغاز جنگ تحميلي و باز شدن در باغ شهادت، عالم درس و بحث را رها کرد و مسافر جاده‌هاي غريب جبهه گرديد. غلام‌حسين در جبهه‌هاي آتش و خون در دسته‌ها به قايقراني و غواصي فعاليت مي‌کرد. سرانجام در خرداد 1367 در جزيره‌ي مجنون در سنّ 23 سالگي شربت شهادت را نوشيد و سرمست و سبکبال به لقاء الله پيوست.

پيکر پاکش پس از سال‌ها غربت و بي‌نشاني در سال 1377 به وطن بازگشت و بر شانه‌هاي صبور و پرنده‌خيز مردم، تشييع و در زادگاهش در کنار ديگر کبوتران خونين‌بال به آغوش خاک سپرده شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه