اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Wednesday, 06 July 2022
کد خبـر : 534
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۵۷
دسته: شهید هفته
پرینت
ایمیل

مختصری از زندگینامه روحانی شهید محمد علی حمزوی

 
روحانی شهید محمد علی حمزوی در سال 1338 در خانواده ای متدین و مذهبی در بخش جم از توابع کنگان دیده به جهان گشود. وی در سن 7 سالگی به مدرسه رفت و با پایان دوران تحصیلات ابتدایی به علت عشق و علاقه ای که به دروس حوزوی داشت رهسپار مدرسه شهید ایت الله دستغیب شیرازی شهر شیراز شد. وی پس از گذراندن دروس حوزوی جهت ادامه خدمت در سوسنگرد به عضویت سپاه پاسداران در آمد. 
 
ایشان به محض عضویت در سپاه پاسداران به منظور نبرد با دشمن بعثی راهی جبهه های حق علیه باطل شده و سرانجام در منطقه عملیاتی سوسنگرد بر اثر ترکش خمپاره به ارزوی خود که همانا شهادت بود نایل گردید.
شهید حمزوی فردی مومن و متقی و خوش برخورد بود وی از اعتبار خاصی نزد عام و خاص برخوردار بود . از ایشان 2 فرزند به یادگار مانده است که راه و رسم پدر را ادامه خواهند داد.
 
نام و نام خانوادگی: محمد علی حمزوی 
 نام پدر: حمزه 
 تاریخ تولد: 1338 
 تاریخ شهادت: 1360/06/27 
محل شهادت: دهلاویه 
 محل دفن: شیراز
 
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه