اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Wednesday, 06 July 2022
کد خبـر : 528
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۸
دسته: برگزیده
پرینت
ایمیل

مطلب رئیس جمهوری بسیار جای تأمل و تأسف است

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت:اظهارات رئیس‌جمهوری درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر(ص) و امام زمان(عج)، بسیار جای تأمل و تأسف است.
 
آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در درس خارج فقه خود در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهوری درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر(ص) و امام زمان(عج) اظهار داشت: مطلب رئیس جمهور بسیار جای تأمل و تأسف است.
 
وی با بیان این که رئیس‌جمهوری به جواز نقد پیامبر(ص) و معصومین(ع) و حضرت بقیة الله الاعظم «روحی فداه» حکم کرده بیان کرد: این کلام با هر انگیزه‌ای که باشد و بر اساس هر نوع اشتباه اعتقادی و یا بازی‌های سیاسی که باشد اشکال دارد، قابل توجیه نیست و قطعاً صاحب‌القول به اهداف مورد نظر خود نمی‌رسید.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان این که کلام، رفتار و تقریر معصوم(ع) حجت است، تصریح کرد: در تمام کتب اصول از اصول مقدماتی تا اصول عالی، با ادله‌ محکم اثبات شده که سنت معصوم(ع) حجت است.
 
صفایی‌بوشهری تاکید کرد: در کتب اعتقادی نیز مطرح شده که سخن، رفتار و تقریر معصوم(ع) حجت است، از این رو یکی از ادله‌ استنباط و یکی از مبانی فهم دین در کنار قرآن، سنت معصوم(ع) است.
 
وی افزود: این که انسان بیاید و به کلام فردی که به هر عنوان در مقابل رسول خدا(ص) قرار گرفته، تمسک کند و بگوید در مقابل پیامبر(ص) نیز در آن زمان انتقاد صورت می‌گرفته پس انتقاد از پیامبر(ص) جایز می‌شود، اشتباه است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: در آن زمان در مقابل پیامبر(ص) جنگ نیز صورت می‌گرفته، آیا کسانی که در مقابل پیامبر(ص) به محاربه برخواستند کلام و رفتار آنها حجت است؟!
 
صفایی‌بوشهری با اشاره به جایگاه والای پیامبر گرامی اسلام (ص) در قرآن کریم و آیه «ما آتاکُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاکُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا» عنوان کرد: این قدر پیامبر گرامی اسلام«ص» عظیم‌الشأن است که در آیه شریفه می‌فرماید «لا تَرْفَعُوا أَصْواتَکُمْ فَوْقَ صَوْتِ النَّبِیِّ » صدایتان را بلندتر از کلام ایشان نکنید.
 
وی با اشاره به آیه «قُل ان کنتم تُحبّون اللهَ فاتّبعونی یُحببکمُ اللهُ» گفت: این آیه به این معنی که اگر کسی ادعا می‌کند خدا را دوست دارد و تابعیت پیامبر(ص) کند، آن وقت محبوب خدا می‌شود.
 
استاد دروس عالی حوزه علمیه با بیان این که حریم پیامبر(ص) و ساحت مقدس امام زمان(عج) از این چنین سخنان و اندیشه‌هایی مبراست، افزود: این چه نوع استدلال و کلامی است؟ بهتر این است که رئیس قوه مجریه به حل مشکلات مردم و به همان اموری که وعده داده‌ بپردازند.
 
صفایی بوشهری تصریح کرد: رئیس جمهور بهتر است به وظیفه اصلی خود طبق قانون اساسی بپردازد و مشکل مردم، امور اقتصاد، بیکاری، گرانی‌ها و مشکلات اجتماعی را درست کرده و به سرانجام برساند.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان این که این روش رئیس‌جمهوری راه به جایی نمی‌برد، اظهار داشت: این که به خاطر برخی امور نفسانی، پیامبر(ص)، اهل‌بیت(ع) و ساحت مقدس امام زمان (عج) را وارد صحنه معادلات و محاسبات سیاسی بکنیم و برای برخی از اهداف، آن‌ها را قابل نقد بدانیم، روش غلطی است و صحیح نیست.
 
امام جمعه بوشهر گفت: پیامبر برای هدایت مردم مبعوث شده اما برخی از مخالفان، معاندان و غافلان، مقابل پیامبر(ص) اعتراض و انتقاد می‌کردند، آیا فعل و کلام آن‌ها، حجت بوده و انتقاد بر پیامبر(ص) جایز است؟ اما کلام خدا که می‌فرماید این کار را نکنید، حجت نیست؟
 
صفایی‌بوشهری افزود: این مبانی و این حرف‌ها قابل توجیه نیست و توصیه می‌کنیم که این کار را ترک کنند و به خدمت مردم و رفع مشکلات آنها ‌بپردازند. یک دوره ریاست جمهوری و اندکی از دوره دوم ایشان گذشته، بهتر است به خدمت به مردم بپردازید.
 
استاد دروس عالی حوزه علمیه افزود: در هر خانه چند نفر بیکار نشسته و مشکلات اقتصادی نیز فراوان است، بهتر است به ‌اقتصاد مقاومتی و رفع مشکل مردم بپردازید، مقام معظم رهبری نیز با تمام وجود راهنمایی می‌کند.
 
صفایی‌بوشهری اظهار داشت: این حرف‌ها مشخص است که با چه انگیزه‌ و اهدافی است، ولی بدانید که با این روش راه به جایی نخواهید برد.همان‌هایی هم که به شما رأی داده‌اند از این نوع فکر، اندیشه و سخنان فاصله و اعتراض دارند، راه صحیح خدمت به مردم، احترام به آنها و خدمت‌گذاری به این مردم عزیز است.

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه