اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Wednesday, 06 July 2022
کد خبـر : 789
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۲۶
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

42 سال از انقلاب اسلامی گذشته اما به اندازه 42 سال انقلابی پیش نرفته ایم + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، پیش از ظهر امروز پنجشنبه، سید یاسر جبرائیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با آیت الله صفایی بوشهری دیدار کردند.

جنس انقلاب اسلامی ایران، آسمانی و از جنس بعثت انبیاء است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این نشست ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و با بیان اینکه جنس انقلاب اسلامی ایران با جنس انقلاباتی که در برخی کشورها از جمله امریکای لاتین، آفریقا و آسیا انجام گرفت فرق می کند، اظهار داشت:جنس انقلاب اسلامی ایران، آسمانی، از جنس بعثت انبیاء و استمرار همان حرکتی است که پیامبر گرامی اسلام (ص) شروع کرد، حضرت سید الشهدا (ع) ادامه داد و به ما رسیده است.

جنس و ماهیت انقلاب باید حفظ شود

آیت الله صفایی بوشهری با تأکید بر حفظ ماهیت و جنس انقلاب، افزود: مهم ترین دغدغه مقام معظم رهبری حفظ ماهیت و جنس انقلاب اسلامی ایران است و این جنس، اسلامیت، عرشی بودن، آرمان ها و ارزش ها، فرهنگ و ماهیت انقلاب باید حفظ شود.

وی با اشاره به حوزه پیشرفت و توسعه استان بوشهر، تصریح کرد: در استان بوشهر از حدودا شش سال پیش کارگروه هایی تشکیل شده و ظرفیت های آمایشی استان شناسایی و اولویت ها و تهدیدهای آن مشخص شده و در این رابطه اخیراً استان بوشهر به عنوان استان الگوی تنظیم سند اقتصاد دانش بنیان در سطح کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شده است.

در مدیریت اجرا نیازمند نیروهای قوی، با دانش، پای کار و دارای قوه عاقله‌ی کار هستیم

امام جمعه بوشهر ادامه داد: در این رابطه کارهای زیادی در استان بوشهر صورت گرفته و مناطق مختلف شناسایی شده اما یک مشکل اساسی در استان بوجود دارد و آن تبدیل برنامه به پروژه اجرایی و حوزه عمل است که اینجا نقش دولت ها خیلی مهم است.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: ما در مدیریت اجرا نیازمند نیروهای قوی، با دانش، پای کار و دارای قوه عاقله ی کار هستیم و نگاه آنها باید این باشد که برنامه ها را اجرا و از اجرای آنها دانش تولید کنند، پروژه ها بازتولید و دارای یک نظارت قوی و نگاه بلند مدت باشند.

42 سال از انقلاب اسلامی گذشته اما به اندازه 42 سال انقلابی پیش نرفته ایم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه 42 سال از انقلاب اسلامی گذشته اما به اندازه 42 سال انقلابی پیش نرفته ایم، اظهار داشت: عوامل مختلفی مانند جنگ، تحریم و بی تجربگی باعث این عدم پیشرفت به اندازه کافی بوده است اما بخش عظیمی از دلیل آن، به علت عدم برنامه ریزی فوق روز است.

برنامه ریزی با نگاه سیاسی علت عدم موفقیت  برنامه ریزی در کشور است

وی ادامه داد: علت نبود برنامه ریزی مناسب در سطح کلان کشور و عدم موفقیت آن این است که با نگاه سیاسی در کشور برنامه ریزی می شود.

بیشتر از حرف نیاز به عمل داریم

امام جمعه بوشهر تأکید کرد: باید برنامه ریزی منافع ملی مطابق با واقعیت ظرفیت ها و نیازها و رفع تهدید ها و تبدیل تهدید به فرصت و اینده نگرانه باشد.

42 سال از وجود مبارک اما راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری استفاده نکرده ایم

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در کشور بیشتر از حرف نیاز به عمل داریم، افزود: از جمله مشکلات ما در کشور این است که 42 سال از وجود مبارک اما راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری با این سطح دانش و این نگاه انقلابی استفاده نکرده ایم.

jeb 1

jeb 1

jeb 1

     

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه