اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن ، صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ ، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ ، وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً ، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 14 مهر 1401 - Thursday, 06 October 2022
کد خبـر : 864
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۲۴
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

سند اجرایی چشم‌انداز سال ۱۴۰۰ فعالیت‎‌های قرآنی استان بوشهر رونمایی شد + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر سند اجرایی چشم‌انداز سال ۱۴۰۰ و پنج ساله دوم سند ۲۰ ساله فعالیت‎های قرآنی استان بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار و  معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این نشست گفت: بوشهر  استانی قرآنی است و از همان ابتدا که اسلام به ایران آمد مردمان این استان با قرآن انس گرفتند.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: به همین دلیل است که استان بوشهر در همه عرصه‎‌های قرآنی پژوهش، تفسیر، صوت، لحن، گسترس فرهنگ قرآنی در زندگی و هنرهای قرآنی  دارای جایگاهی ویژه است.

وی ادامه داد: در این زمینه می‌طلبد پیرامون تاریخ بوشهر در حوزه قرآن تحقیقی علمی، قوی و پژوهش محور صورت گیرد.

آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد: استان بوشهر در ۱۰ سال اخیر در حوزه قرآنی فوق العاده درخشیده و سه بار موفق به کسب رتبه نخست کشور و چندین سال نیز در بین استان‌های برتر از لحاظ فعالیت‏‌های قرآنی بوده‌است.

وی ادامه داد:همچنین در عرصه قرآن باید استان بوشهر در ایران و جهان یک جایگاه برجسته و ممتاز داشته باشد که در این ارتباط انتخاب آن عنوان پایتخت قرآنی کشور در دستور کار قرار گرفته است.

آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد: آغاز قرن پانزدهم برای استان بوشهر یک آغاز موفق است چراکه آستانه این قرن با پایتختی قرآن استان بوشهر همزمان شده است

وی افزود: در این راستا باید کارگروهی برای بررسی ابعاد مختلف پایتخت قرآنی استان بوشهر تشکیل  و در این کارگروه از ظرفیت تمام شخصیت‎های قرآنی استان استفاده شود.

آیت الله صفایی بوشهری اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر نیز با محور انتخاب استان بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی کشور تشکیل خواهد شد.پ

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه